ឯកឧត្តម លី ច័ន្ទតុលា ប្រធានគណៈមេធាវីកម្ពុជា ដឹកនាំគណៈប្រភិភូគណៈមេធាវី ចូលរួមក្នុងកិច្ចប្រជុំក្រុមប្រឹក្សាឡអេស៊ា ឆ្នាំ២០២២ នៅប្រទេសអូស្រ្តាលី
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តម លី ច័ន្ទតុលា ប្រធានគណៈមេធាវីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា នាថ្ងៃសុក្រទី១៨ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២២ បានអញ្ជើញដឹកនាំគណៈប្រភិភូគណៈមេធាវីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ចូលរួមក្នុងកិច្ចប្រជុំក្រុមប្រឹក្សាឡអេស៊ា ឆ្នាំ២០២២ (LAWASIA Annual Council Meeting 2022) នៅ The College of Law ទីក្រុងស៊ីដនី ប្រទេសអូស្រ្តាលី។
នៅក្នុងកិច្ចប្រជុំនេះ មានការចូលរួមពីប្រធានឡអេស៊ា(LAWASIA) លោកស្រី Melissa K Pang អតីតប្រធានឡអេស៊ា សមាជិកប្រតិបត្តិ និងប្រធានគណៈមេធាវីនៃប្រទេសតំបន់ អាស៊ី-ប៉ាស៊ីភិច ដែលមានសមាជិកប្រមាណ៤០ប្រទេស ដោយមានរបៀបវារៈ ចំនួន ១៦។
ឯកឧត្តមប្រធានគណៈមេធាវីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានចូលរួមក្នុងកិច្ចពិភាក្សានិងការសម្រេចផ្សេងៗ ហើយបានលើកឡើងអំពីប្រព័ន្ធផ្តល់ជំនួយផ្នែកច្បាប់នៅប្រទេសកម្ពុជា និងគម្រោងវិសោធនកម្មច្បាប់ស្តីពីលក្ខន្តិកៈមេធាវីរបស់កម្ពុជាជូនកិច្ចប្រជុំផងដែរ៕