វ៉ៃខ្នោះសង្ស័យ ៣នាក់ ក្នុងចំណោមបក្ខពួក ៧នាក់ ករណីលួចមានស្ថានទម្ងន់ទោស
ភ្នំពេញ៖ ក្រុមជនសង្ស័យ៣នាក់ ក្នុងចំណោមបក្ខពួក៧នាក់ ត្រូវបានសមត្ថកិច្ចស្រុកអង្គស្នួល ឃាត់ខ្លួន ករណីលួចនាមស្ថានទម្ងន់ទោស នៅថ្ងៃទី១៧ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២២ ដែលករណីនេះ បានកើតឡើងនៅថ្ងៃទី១៥ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២២ វេលាម៉ោង០៩ និង០៥នាទី នៅចំណុចផ្លូវជាតិលេខ៤ មុខទីក្រុងចិនសាមានា ស្ថិតនៅភូមិព្រៃរកា ឃុំឆក់ឈើនាង ស្រុកអង្គស្នួល ខេត្តកណ្តាល។
មន្ត្រីនគរបាលស្រុកអង្គស្នួលបានឲ្យដឹងថា ជនរងគ្រោះ០២នាក់ស្រី ទី១-ឈ្មោះ ស៊ូ ចាន់នី ភេទស្រី អាយុ២៣ឆ្នាំ ជនជាតិខ្មែរ មុខរបរមេផ្ទះ នៅភូមិព្រៃរកា ឃុំឆក់ឈើនាង ស្រុកអង្គស្នួល ខេត្តកណ្តាល ទី២-ឈ្មោះ ឆេង គឹមលី ភេទស្រី អាយុ៣០ឆ្នាំ ជនជាតិខ្មែរ មុខរបរលក់ដូរ នៅភូមិជើងអក ឃុំលំហាច ស្រុកអង្គស្នួល ខេត្តកណ្តាល (គ្មានរបួស) ។ ចំណែកជនសង្ស័យសរុបមានគ្នា៧នាក់ ឃាត់ខ្លួន​ ៣នាក់៖ ទី១-ឈ្មោះ សុខ ឌី ហៅជា​ ភេទប្រុស អាយុ២១ឆ្នាំ ជនជាតិខ្មែរ មុខរបរមិនពិតប្រាកដ មានទីលំនៅស្នាក់នៅ សង្កាត់ទន្លេបាសាក់ ខណ្ឌចំការមន រាជធានីភ្នំពេញ​ (អ្នកបើកម៉ូតូស្កុបពី ឃាត់ខ្លួន) ទី២-ឈ្មោះ ជា សុវណ្ណ ហៅណា​ ភេទប្រុស អាយុ១៧ឆ្នាំ ជនជាតិខ្មែរ មុខរបរមិនពិតប្រាកដ មានទីលំនៅស្នាក់នៅភូមិទួលសង្កែ សង្កាត់ទួលសង្កែ ខណ្ឌឬស្សីកែវ រាជធានីភ្នំពេញ​ (អ្នកជិះពីក្រោយធ្វើសកម្មភាពឆក់ ឃាត់ខ្លួន) ទី៣-ឈ្មោះ ប្រាក់ វុត្ថារិទ្ធ ហៅប៉ែត​ ភេទប្រុស អាយុ២២ឆ្នាំ ជនជាតិខ្មែរ មុខរបរមិនពិតប្រាកដ មានទីលំនៅស្នាក់នៅ សង្កាត់ក្រាំងធ្នង់ ខណ្ឌសែនសុខ រាជធានីភ្នំពេញ​ (អ្នកបើកម៉ូតូម៉ានិច​ បិទគូថពីក្រោយ ឃាត់ខ្លួន) រីឯ៤នាក់ទៀតគេចខ្លួនបាត់ស្រមោល ។
ប្រភពដដែលបន្តថា នៅមុនពេលកើតហេតុ​ ជនរងគ្រោះបានចេញពីកន្លែងផ្ញើរសម្ភារៈនៅក្រុមហ៊ុនវីរៈប៊ុនថាំ ផ្សារបែកចាន ស្រុកអង្គស្នួល ដោយបានដាក់កាបូបវាន់នឹងចង្កេះ ហើយជិះម៉ូតូឆ្ពោះទៅផ្ទះនៅឃុំឆក់ឈើនាង ពេលជិះដល់ចំណុចកើតហេតុ ស្រាប់តែបក្ខពួកជនសង្ស័យជិះម៉ូតភិនភាគដូចខាងលើ បានធ្វើសកម្មភាពឆក់យកកាបូបពីជនរងគ្រោះ ។ បន្ទាប់ពីឆក់កាបូបបានហើយជនសង្ស័យបាននាំគ្នាជិះគេចខ្លួនទៅទិសខាងលិចបាត់អស់ទៅ។
ក្រោយមកជនរងគ្រោះបានរាយការណ៍ឲ្យសមត្ថកិច្ច បន្ទាប់ពីទទួលបានព័ត៌មានហើយ ផ្នែកជំនាញនគរបាលយុត្តិធម៌ ប៉ុស្តិ៍បែកចាន ប៉ុស្ដិ៍ឆក់ឈើនាង ប៉ុស្ដិ៍ពើក ប៉ុស្ដិ៍ដំណាក់អំពិល ប៉ុស្ដិ៍លំហាច បានចេញល្បាតនៅក្នុងភូមិសាស្ដ្រតែមិនឃើញមុខសញ្ញាឡើយ។ រហូតដល់ថ្ងៃទី១៧ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២២ កម្លាំងផ្នែកជំនាញ និងប៉ុស្ដិ៍ បានចេញល្បាតតាមបណ្ដោយផ្លូវជាតិលេខ៤ ឃើញជនសង្ស័យកំពុងជិះម៉ូតូដោយមានសកម្មភាពមើលមុខមើលក្រោយ ដោយសមត្ថកិច្ចមានការសង្ស័យ ក៏ហៅជនសង្ស័យទាំងបីនាក់ទៅអធិការដ្ឋាននគរបាលស្រុកដើម្បីសួនាំបន្តតាមនីតិវិធី។
ជនសង្ស័យឈ្មោះ ប្រាក់ វុត្ថារិទ្ធ ហៅប៉ែត ឈ្មោះ ជា សុវណ្ណ ហៅណា ឈ្មោះ សុខ ឌី ហៅជា បានឆ្លើយសារភាពថាខ្លួននិងបក្ខពួកពិតជាបានធ្វើសកម្មភាពឆក់យកកាបូបជនរងគ្រោះទាំង២នាក់ខាងលើ​ ប្រាកដមែន ។ ចំពោះប្រាក់និងសម្ភារៈដែលធ្វើសកម្មភាពបាន ខ្លួននិងបក្ខពួកបានចែកគ្នាចាយនិងលក់អស់ហើយ។ ចំណែកបក្ខពួកដែលគេចខ្លួនមានឈ្មោះ ឆដា ឈ្មោះ ហាប់ ឈ្មោះ ឈីត ឈ្មោះ រាជ ជិះម៉ូតូម៉ាកសងC125 ពណ៌ខ្មៅ ឆ្នាំ២០២២ ផ្លាកលេខ ភ្នំពេញ ៧៨៩០ និងម៉ូតូម៉ាកនិចពណ៌ទឹកប្រាក់ ឆ្នាំ២០២២ មិនចាំផ្លាកលេខ។
ចំពោះជនសង្ស័យទាំង៣នាក់​ និងបក្ខពួក​ ធ្លាប់ធ្វើសកម្មភាពឆក់​ នៅស្រុកអង្គស្នួល​ ៣លើក​ នៅផ្លូវ៤១​ ខេត្តកំពង់ស្ពឺ​ ១លើក​ នៅរាជធានីភ្នំពេញ​ ជាច្រើនលើក។
-ជនសង្ស័យឈ្មោះ ប្រាក់ វុត្ថារិទ្ធ ហៅប៉ែត ធ្លាប់ជាប់ពន្ធនាគារខេត្តកំពត ពីបទ ហិង្សាដោយចេតនា ជាប់រយៈពេល១ឆ្នាំ ៦ខែ និងជាប់ពីបទប្រើប្រាស់សារធាតុញៀន នៅពន្ធនាគារព្រៃស ភ្នំពេញ រយៈពេល១ឆ្នាំ ។