នាយករដ្ឋមន្ត្រី​ចិន​បានថ្លែង​សុន្ទរកថា​គន្លឹះ​ក្នុង​ពិធី​បើក​ពិព័រណ៍​នាំចូល​អន្តរជាតិ​ចិន​លើក​ទី​៦
សៀងហៃ៖នាយករដ្ឋមន្ត្រីចិន លោក Li Qiang បានថ្លែងសុន្ទរកថាគន្លឹះនៅក្នុងពិធីបើកពិព័រណ៍នាំចូលអន្តរជាតិចិនលើកទីប្រាំមួយ និងវេទិកាសេដ្ឋកិច្ចអន្តរជាតិ Hongqiao នៅទីក្រុងសៀងហៃ កាលពីថ្ងៃអាទិត្យ។
ទំហំ​ការ​នាំ​ចូល​របស់​ចិន​នឹង​ឡើង​ដល់ ១៧ ពាន់​ពាន់​លាន​ដុល្លារ​ក្នុង​រយៈពេល ៥ ឆ្នាំ​ខាង​មុខ៖
សៀងហៃ៖នាយករដ្ឋមន្ត្រីចិន លោក Li Qiang បាននិយាយកាលពីថ្ងៃអាទិត្យថា ការនាំចូលទំនិញ និងសេវាកម្មរបស់ប្រទេសចិន ត្រូវបានគេរំពឹងថានឹងកើនឡើងដល់ ១៧ ពាន់ពាន់លានដុល្លារអាមេរិក ក្នុងលក្ខខណ្ឌកើនឡើងក្នុងរយៈពេល ៥ ឆ្នាំខាងមុខ។
លោក Li បានធ្វើការកត់សម្គាល់ក្នុងអំឡុងពេលសុន្ទរកថារបស់លោកនៅក្នុងពិធីបើកពិព័រណ៍នាំចូលអន្តរជាតិចិនលើកទីប្រាំមួយ និងវេទិកាសេដ្ឋកិច្ចអន្តរជាតិ Hongqiao។
នាយករដ្ឋមន្ត្រី​ចិន​ប្តេជ្ញា​ជំរុញ​ការ​បើក​ទូលាយ​បន្ថែម​ទៀត​ជាមួយនឹង​សន្ទុះ​នៃ​ការ​ច្នៃប្រឌិត​កាន់តែ​ខ្លាំង​
សៀងហៃ៖នាយករដ្ឋមន្ត្រីចិន លោក Li Qiang បាននិយាយកាលពីថ្ងៃអាទិត្យថា ប្រទេសចិននឹងបន្តជំរុញការបើកចំហរឆ្ពោះទៅមុខជាមួយនឹងសន្ទុះនៃការបង្កើតថ្មីកាន់តែខ្លាំង។
លោក Li បាននិយាយថា ប្រទេសចិនមានឆន្ទៈក្នុងការបង្កើនកិច្ចសហប្រតិបត្តិការជាមួយប្រទេសទាំងអស់ក្នុងការច្នៃប្រឌិត សម្រួលដល់ការធ្វើសមាហរណកម្មយ៉ាងស៊ីជម្រៅនៃវិទ្យាសាស្ត្រ និងបច្ចេកវិទ្យាជាមួយសេដ្ឋកិច្ច និងជំរុញការចែករំលែកលទ្ធផលនៃការបង្កើតថ្មី។លោកក៏បានសង្កត់ធ្ងន់លើកិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែងរួមគ្នាដើម្បីលុបបំបាត់ឧបសគ្គដែលរារាំងលំហូរនៃចំណេះដឹង បច្ចេកវិទ្យា ទេពកោសល្យ និងកត្តាផ្សេងទៀតនៃការច្នៃប្រឌិត។
ចិននឹងបន្តពង្រីកការបើកឱកាសទីផ្សារ៖ នាយករដ្ឋមន្ត្រីចិន
ទីក្រុងស៊ាងហៃៈ នាយករដ្ឋមន្ត្រីចិនលោក Li Qiang បាននិយាយកាលពីថ្ងៃអាទិត្យថា ប្រទេសចិននឹងបន្តលើកកម្ពស់ការបើកចំហរកាន់តែច្រើននៃឱកាសទីផ្សារ។លោក Li បានធ្វើការកត់សម្គាល់ក្នុងអំឡុងពេលសុន្ទរកថារបស់លោកនៅក្នុងពិធីបើកពិព័រណ៍នាំចូលអន្តរជាតិចិនលើកទីប្រាំមួយ និងវេទិកាសេដ្ឋកិច្ចអន្តរជាតិ Hongqiao។
លោក Li បាននិយាយថា ប្រទេសចិនមានប្រជាជនជាង ១.៤ ពាន់លាននាក់ និងក្រុមដែលមានចំណូលមធ្យមចំនួនជាង ៤០០ លាននាក់ ដែលបង្ហាញពីសក្តានុពលដ៏ធំនៅក្នុងលក្ខខណ្ឌនៃតម្រូវការទីផ្សារ។
ដោយកត់សម្គាល់ថាប្រទេសចិនតែងតែមានឆន្ទៈក្នុងការចែករំលែកឱកាសទីផ្សាររបស់ខ្លួន លោក Li បាននិយាយថា ប្រទេសនេះនឹងពង្រីកការនាំចូលយ៉ាងសកម្ម ជំរុញការអភិវឌ្ឍប្រកបដោយការសម្របសម្រួលនៃពាណិជ្ជកម្មទំនិញ និងសេវាកម្ម អនុវត្តបញ្ជីអវិជ្ជមានសម្រាប់ពាណិជ្ជកម្មសេវាកម្មឆ្លងព្រំដែន គាំទ្រការច្នៃប្រឌិតក្នុងទម្រង់ និងគំរូពាណិជ្ជកម្មបរទេស និងជំរុញពាណិជ្ជកម្មឌីជីថល។
យោងតាមលោកបាននិយាយថា ការនាំចូលទំនិញ និងសេវាកម្មរបស់ប្រទេសចិនត្រូវបានគេរំពឹងថានឹងកើនឡើងដល់ ១៧ ពាន់ពាន់លានដុល្លារអាមេរិកនៅក្នុងលក្ខខណ្ឌកើនឡើងក្នុងរយៈពេល ៥ ឆ្នាំខាងមុខ។