អាជ្ញាធរ​ជាតិប្រយុទ្ធប្រឆាំងគ្រឿងញៀន​ រៀបចំកិច្ចប្រជុំ និងវគ្គបណ្តុះបណ្តាល ពង្រឹងសមត្ថភារាជនបន្ទោលសម្រាប់មន្ត្រីបម្រើការងារ ពាក់ព័ន្ធនឹង ភូមិ ឃុំ សង្កាត់ ស គ្មានគ្រឿងញៀន នៅខេត្តស្ទឹងត្រែង
ភ្នំពេញ៖ នាព្រឹកថ្ងៃសុក្រ​ ៣កេីត ខែមិគសិរ ឆ្នាំ ថោះ បញ្ចស័ក ព.ស. ២៥៦៧​ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៥ ខែធ្នូ ឆ្នាំ ២០២៣​ ឯកឧត្ដម​ ឧត្តមសេនីយ៍​ឯក​ នាក់​ យុទ្ធា​ អគ្គលេខាធិការរង​ នៃអគ្គលេខាធិកាដ្ឋាន​អាជ្ញាធរ​ជាតិប្រយុទ្ធប្រឆាំងគ្រឿងញៀន​ បានអញ្ជេីញជាអធិបតីក្នុងពិធីផ្សព្វផ្សាយនិងបណ្តុះបណ្តាលការងារជូនជនបង្គោលពាក់ព័ន្ធការអនុវត្តកម្មវិធី​ ភូមិ​ ឃុំ​ សង្កាត់​ ស​ គ្មានគ្រឿងញៀន​ ក្រោមកិច្ចសហការជាមួយការិយាល័យក្រុមប្រឹក្សាត្រួតពិនិត្យគ្រឿងញៀនថៃ​។
គោលបំណងសំខាន់ក្នុងកម្មវិធីផ្សព្វផ្សាយថ្ងៃនេះសំដៅ​ពង្រឹង​បន្ថែមនូវចំណេះដឹង​ ចំណេះធ្វេី​ និងបទពិសោធន៍ការងារដេីម្បីយកទៅបំពេញការងារ និងជាធាតុចូលបន្ថែមនៃការអនុវត្តយន្តការ​ ភូមិ​ ស​ សំដៅចូលរួមចំណែកក្នុងការងារបង្ការ​ និងទប់ស្កាត់បញ្ហាគ្រឿងញៀន។
ក្នុងពិធីផ្សព្វផ្សាយនេះមានការចូលរួមពីលោក​ សុផាផាត់​ ហ៊ីបឱសថ​ អគ្គទីប្រឹក្សាទទួលបន្ទុកការងារគ្រឿងញៀននៃស្ថានទូតថៃប្រចាំព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា​ និងជាតំណាងការិយាល័យ​ក្រុមប្រឹក្សាត្រួតពិនិត្យគ្រឿងញៀនថៃ ​(ONCB) និងលោក ធូ ចាន់ពៅ​ អភិបាលរងនៃគណៈអភិបាលខេត្ត​ ជាតំណាងឯកឧត្តមអភិបាលខេត្ត​ និងជាប្រធានលេខាធិការដ្ឋានត្រួតពិនិត្យគ្រឿងញៀនខេត្ត​ស្ទឹងត្រែង​ និងមានការចូលរួមដោយមន្ត្រីមកពីស្ថាប័ន​ អង្គភាពពាក់ព័ន្ធ​ ចំណុះរដ្ឋបាលខេត្តប្រមាណ៦៥រូប។
ថ្លែងបន្ថែមក្នុងកិច្ចប្រជុំនេះ​ ឯកឧត្តម​ ឧត្តមសេនីយ៍​ឯក នាក់​ យុទ្ធា​ អគ្គលេខាធិការរង​ នៃអគ្គលេខាធិកាដ្ឋាន​អាជ្ញាធរ​ជាតិប្រយុទ្ធប្រឆាំងគ្រឿងញៀន ក៏បានស្នេីសុំឲ្យ​អាជ្ញារមូលដ្ឋានគ្រប់លំដាប់​របស់ខេត្ត​ ពិសេស​ ភូមិ​ ឃុំ​ សង្កាត់​ ត្រូវធ្វេីបច្ចុប្បន្នភាពពីចំនួនស្ថិតិអ្នកប្រេីប្រាស់គ្រឿងញៀននៅមូលដ្ឋានរបស់ខ្លួ​នឲ្យបានច្បាស់លាស់​ ដេីម្បីចាត់វិធានការឆ្លេីយតបឲ្យបានទាន់ពេលវេលានិងមានប្រសិទ្ធ។
ឯកឧត្ដម​ ឧត្តមសេនីយ៍​ឯក អគ្គលេខាធិការរង ក៏បានគូសបញ្ជាក់ថា​ ជាបទពិសោធន៍​ ក្នុងសកម្មភាពប្រយុទ្ធប្រឆាំងគ្រឿងញៀន​ ការប្រេីប្រាស់វិធានការអនវត្តច្បាប់តែមួយ​មុខ​ មិនទទួលបានជោគជ័យទេ​ គឺត្រូវមានការចូលរួមបន្ថែមនូវវិធានអប់រំ​ ផ្សព្វផ្សាយ​ និងការព្យាបាលនិងស្តារនីតិសម្បទានិងផ្នែកពាក់ព័ន្ធផងដែរ ៕