សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោកជំទាវបណ្ឌិត ឧបត្ថម្ភទំនុកបម្រុងថ្លៃព្យាបាលជំងឺ ជូនលោកយាយម្នាក់ ជាអតីតគ្រូបង្រៀននៅវិទ្យាល័យបាក់ទូក
ភ្នំពេញ៖ អ្នកជំងឺ ជា​ គឹមអៀង​ ភេទស្រី​ អាយុ​ ៧១ឆ្នាំ​ មានទីលំនៅក្នុងភូមិដីឥដ្ឋ​ ឃុំដីឥដ្ឋ​ ស្រុកកៀនស្វាយ​ ខេត្តកណ្តាល​ ដែលជាអតីតគ្រូបង្រៀននៅវិទ្យាល័យបាក់ទូក ។ អ្នកគ្រូមានអាការឈឺមួយចំហៀងមុខ និងពិបាកបត់ជើង ជាប់ជាប្រចាំ ។ តាមរយៈការថតស៊ីធីស្កែន និងពិនិត្យរាងកាយផ្សេងៗ ឃើញថាអ្នកគ្រូមានរោគវិនិច្ឆ័យស្លោកសាច់ខួរក្បាល និងរលាកសន្លាក់ថ្គាមមុខ ព្រមទាំងជំងឺឫសដូងបាត ។
ដោយទឹកចិត្តមេត្តាសន្តោសប្រោសប្រណីពីសំណាក់សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និង លោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុនម៉ាណែត, លោកទាំងទ្វេ បានទទួលរ៉ាប់រងព្យាបាលជំងឺអ្នកគ្រូទាំងស្រុង ព្រមទាំងផ្តល់នូវថវិកាមួយចំនួនជូនដល់អ្នកគ្រូផងដែរ ។ ទឹកចិត្តដ៏ថ្លៃថ្លានេះ បានធ្វើឱ្យអ្នកគ្រូ មានក្តីរីករាយជាពន់ពេក និងគោរពថ្លែងអំណរគុណជូនចំពោះ សម្តេចធិបតី និងលោកជំទាវបណ្ឌិត ជាអនេក ។