តំបន់ប្រតិបត្តិការសឹករងកំពង់ឆ្នាំង ប្រារព្ធពិធីអបអរសាទរពិធីបើកការដ្ឋានសាងសង់ព្រែកជីកហ្វូណនតេជោ
ភ្នំពេញ៖ នាថ្ងៃចន្ទ ទី៥ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៤ នៅទីបញ្ជាការ តំបន់ប្រតិបត្តិការសឹករងកំពង់ឆ្នាំង បានរៀបចំអបអរសាទរពិធីបើកការដ្ឋានសាងសង់ព្រែកជីកហ្វូណនតេជោ ដែលពិធីនេះស្ថិតក្រោមអធិបតីភាព ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ត្រី អ៊ុំ សុភា មេបញ្ជាការ តំបន់ប្រតិបត្តិការសឹករងកំពង់ឆ្នាំង ដោយមានការចូលរួមពី លោកមេបញ្ជាការរង លោកនាយសេនាធិការរង ព្រមទាំង នាយទាហាន នាយទាហានរង និងពលទាហាន យ៉ាង​ច្រើន​កុះករ​នៅក្នុងទីបញ្ជាការ ព្រមជាមួយគ្នានេះ នៅ​គ្រប់បណ្តាកងកភាពចំណុះ ក៏មាន​រៀបចំ​កម្មវិធី​នេះ​ដូច​ៗគ្នា​ ដោយមានការវាយជួង ទូងស្គរ វាយរគាំង គ្រវី​ទង់ជាតិ​ ទង់សាសនា និង ទង់ព្រះមហាក្សត្រ ដើម្បីញាំងឲ្យពិធីដ៏មានសារ:សំខាន់​ជាប្រវត្តិសាស្ត្រ​នេះមានភាពអធិកអធម និងមហោឡារិក ។
ឯកឧត្តម មេបញ្ជាការ បានលើកឡើងបន្ថែមទៀតថា ការសាងសង់ព្រែកជីកហ្វូណនតេជោនេះ​ បានផ្តល់ផលប្រយោជន៍ដ៏ធំធេងមហិមា សម្រាប់ការអភិវឌ្ឍន៍ប្រទេសជាតិ និងផលប្រយោជន៍របស់ប្រជាជនកម្ពុជាទាំងមូល ពិសេស​ជាសមិទ្ឋផលថ្មី​មួយទៀតក្រោម​ការ​ដឹក​នាំ​ដោយ​រាជរដ្ឋាភិបាល​នៃអាណត្តិ​ទី​៧​ របស់​សម្តេច​មហា​បវរ​ធិបតី​ហ៊ុន​ ម៉ាណែត​ នាយករដ្ឋមន្ត្រី​ នៃ​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​ សម្រាប់កូនចៅយើង នៅជំនាន់ក្រោយៗរាប់ពាន់ឆ្នាំតទៅមុខទៀត ។​
នៅ​ក្នុង​ឱកាស​ជាប្រវត្តិសាស្ត្រនេះ​ តំណាងឱ្យនាយទាហាន នាយទាហានរង និងពលទាហាន ទូទាំង​​តំបន់ប្រតិបត្តិការសឹករងកំពង់ឆ្នាំង ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ត្រី អ៊ុំ សុភា បានប្រកាសជាឱឡារិក គាំទ្រយ៉ាងពេញទំហឹង នូវពិធីបើកការដ្ឋានសាងសង់ព្រែកជីកហ្វូណនតេជោនេះ ឲ្យទទួលបានជោគជ័យ ដើម្បីផលប្រយោជន៍ប្រទេសជាតិ និងប្រជាជនកម្ពុជា ៕