ឯកឧត្ដមបណ្ឌិត​ លី​ ធុជ​ បាន​អំពាវនាវ​ឱ្យ​ប្រជាជន​កម្ពុជា​ បន្ត​​រួម​ដំណើរ​ដឹកនាំ​នាវា​កម្ពុជា​ ជាមួយ​គណបក្ស​ប្រជាជន​កម្ពុជា​ ដែល​បានកសាង​ឡើង​អស់​រយៈពេល​ជាង​ ៤៦​ឆ្នាំ​មក​នេះ​
ភ្នំពេញ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃសៅរ៍ ទី១៥ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥​ តាង​នាម​សម្តេច​កិត្តិសង្គហ​បណ្ឌិត​ ម៉ែន​ សំអន​ អនុប្រធាន​គណបក្ស​ប្រជាជន​កម្ពុជា​ និង​ជា​ប្រធាន​ក្រុម​ការងារ​គណបក្ស​ចុះ​មូលដ្ឋាន​ខេត្ត​ស្វាយរៀង​ ឯកឧត្ដមបណ្ឌិត​ លី​ ធុជ​ សមាជិកគណៈកម្មាធិការកណ្តាល និងជាប្រធានក្រុមការងារគណៈបក្សចុះមូលដ្ឋានក្រុងបាវិត បាន​អំពាវនាវ​ឱ្យ​​​ប្រជាជនកម្ពុជាទាំងអស់​​ បន្ត​រួម​ដំណើរ​ដឹកនាំ​នាវា​កម្ពុជា​ ជាមួយ​គណបក្ស​ប្រជាជន​កម្ពុជា​ ដែល​បានកសាង​ឡើង​អស់​រយៈពេល​ជាង​ ៤៦​ឆ្នាំ​មក​នេះ​ ឆ្ពោះ​ទៅ​មុខ​បន្ត​ទៀត​ ដេីម្បី​រក្សា​បាន​នូវ​សុខ​សន្តិភាព​ និង​ការអភិវឌ្ឍ​លេី​គ្រប់​វិស័យ​។
នេះ​ជាការ​លេីក​ឡេីង​របស់​ ឯកឧត្តមបណ្ឌិត​ លី​ ធុជ​ ក្នុង​ពិធីផ្សព្វផ្សាយនៃលទ្ធផលសន្និបាតគណៈកម្មាធិការកណ្តាលលើកទី៤៥ អាណត្តិទី៥ របស់គណៈបក្សប្រជាជនកម្ពុជា នៅ​ក្រុង​បាវិត​ ខេត្ត​ស្វាយរៀង​។
ឯកឧត្តមបណ្ឌិត​ លី​ ធុជ​ បានបន្ត​ទៀត​ថា​ គណបក្ស​ប្រជាជន​កម្ពុជា​ ក្រោម​ការ​ដឹកនាំ​របស់​ សម្តេច​តេជោ​ ហ៊ុន​ សែន​ ជា​ប្រធាន​ និង​រាជរដ្ឋាភិបាល​ ក្រោម​ការ​ដឹកនាំ​របស់​ សម្តេច​ធិបតី​ ហ៊ុន​ ម៉ាណែត​ ជា​នាយករដ្ឋមន្ត្រី​ បាន​នឹង​កំពុង​ពលី​គ្រប់​បែបយ៉ាង​ និង​ខិតខំ​ប្រឹងប្រែង​ទាំង​យប់​ ទាំង​ថ្ងៃ​ ដេីម្បី​ជាតិ​មាតុភូមិ​ និង​ប្រជាជនកម្ពុជា​ ជា​ពិសេស​កំពុង​កាច់​ចង្កូត​ដឹកនាំ​នាវា​កម្ពុជា​ នាវា​សន្តិភាព​ ពុះពារ​គ្រប់​ឧបសគ្គ​ ដេីម្បី​ភាព​រីកចម្រើនរបស់​ប្រទេស​ជាតិ​​ និង​ភាព​សុខដុមរមនា​របស់​ប្រជាជន​កម្ពុជា​។
ពិធី​ផ្សព្វផ្សាយ​នេះ​ មាន​ការ​ចូលរួម​ពី​ក្រុម​ការងារ​គណបក្ស​ចុះ​មូលដ្ឋាន​ក្រុង​ គណបក្ស​ក្រុង​ គណបក្ស​សង្កាត់​ សាខា​បក្ស​ភូមិ​ សាខាបក្សចំណុះ អនុសាខាបក្ស​ និង​យុវជន​បក្ស​ សរុប​ចំនួន​ ៦១៣​ នាក់។
ក្នុង​ឱកាស​នោះ​ផង​ដែរ​ ឯកឧត្តមបណ្ឌិត​ លី​ ធុជ​ បាន​ពាំនាំ​នូវ​សេចក្ដី​នឹក​រលឹក​ និង​សាក​សួរ​សុខទុក្ខ​ពី​សម្តេច​តេជោ​ ​ហ៊ុន​ សែន​ ប្រធាន​គណបក្ស​ប្រជាជន​កម្ពុជា​ សម្តេច​ធិបតី​ ហ៊ុន​ ម៉ាណែត​ នាយករដ្ឋមន្ត្រី​ និងការ​សាកសួរ​សុខទុក្ខ​ដោយ​ផ្ទាល់​ពី​ សម្តេច​កិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន​ សំអ​ន ជូន​ដល់សមាជិក​បក្ស​ និង​ប្រជាពលរដ្ឋ​ក្រុងបាវិតទាំងអស់ ៕