អ៊ុយក្រែន៖ វត្ថុ​នៃ​សង្រ្គាម​បានក្លាយ​ជា​រឿង​ធម្មតា​ថ្មី​មួយក្នុង​ទេសភាព​របស់ទីក្រុង​គៀវ
KYIV, Ukraine÷មាន​បាវខ្សាច់​ជុំវិញ​រូបសំណាក និង​ឧបសគ្គ​ប្រឆាំង​រថក្រោះ​នៅ​តាម​ផ្លូវ លេណដ្ឋាន​ក្នុង​ព្រៃ​ក្បែរ​នោះ និង​ការ​ព្រមាន​អំពី​មីន​នៅ​ក្នុង​ព្រៃ។ផ្លាកសញ្ញាដែលលាបលើជញ្ជាំងចង្អុលទៅទីជំរកដែលនៅជិតបំផុត ខណៈសំឡេងស៊ីរ៉ែនវាយលុកតាមអាកាសម្តងម្កាលយំពេញទីក្រុង ដែលពេលខ្លះនៅតែស្ថិតក្រោមការវាយប្រហារដោយមីស៊ីល។
ប៉ុន្តែប្រឆាំងនឹងផ្ទៃខាងក្រោយនៃសង្រ្គាមនេះ អ្នកស្រុកនៃរដ្ឋធានី Kyiv របស់អ៊ុយក្រែនកំពុងរស់នៅជាធម្មតាដូចដែលពួកគេអាចធ្វើបាន ខណៈដែលការឈ្លានពានរបស់រុស្ស៊ីលើប្រទេសរបស់ពួកគេបន្តដល់ឆ្នាំទីពីររបស់ខ្លួន។
ទោះបីជាមនុស្សជាច្រើនបានភៀសខ្លួននៅក្នុងដំណាក់កាលដំបូងនៃសង្រ្គាមក៏ដោយ អ្នកស្រុកបានត្រឡប់ទៅផ្ទះរបស់ពួកគេវិញជាបណ្តើរៗ ដោយសារកងកម្លាំងរុស្ស៊ីត្រូវបានរុញច្រានត្រឡប់មកវិញពីភាគខាងជើងនៃទីក្រុងកាលពីឆ្នាំមុន ហើយជម្លោះបានផ្តោតសំខាន់នៅភាគខាងកើត និងភាគខាងត្បូងនៃអ៊ុយក្រែន។ហាង ភោជនីយដ្ឋាន និងបារនានាត្រូវបានបើក ទោះបីជាអតិថិជនត្រូវរៀបចំពេលល្ងាចរបស់ពួកគេឱ្យលឿន ហើយប្រញាប់ទៅផ្ទះវិញទាន់ពេលសម្រាប់ម៉ោង ១១ យប់។ បម្រាមគោចរ។គ្មាន​នរណា​ម្នាក់​យក​ចិត្ត​ទុក​ដាក់​ទៅ​លើ​ទ្រុង​ដែក​ជ្រុង​នៅ​តាម​ចិញ្ចើម​ផ្លូវ ឬ​គំនរ​បាវ​ខ្សាច់​ម្តងម្កាល។នៅខាងក្រៅវិមាន Golden-Domed Monastery របស់ Saint Michael នៅកណ្តាលទីក្រុង Kyiv មនុស្សម្នាថតរូបនៅក្បែររថក្រោះ និងរថពាសដែករុស្ស៊ីដែលត្រូវបានបំផ្លាញ។នៅ​ក្បែរ​នោះ មាន​រូប​ថត​បន្ថែម​ទៀត​កំពុង​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ទៅ​ជញ្ជាំង​ដែល​មាន​រូបភាព​អ្នក​ស្លាប់​ក្នុង​ការ​ប្រយុទ្ធ​ប្រឆាំង​នឹង​រុស្ស៊ី។វាជាប្រភេទនៃភាពធម្មតាថ្មីមួយ ដែលវត្ថុដ៏អាក្រក់នៃសង្រ្គាមដ៏ឃោរឃៅមួយត្រូវបានដាក់បញ្ចូលទៅក្នុងទេសភាពនៃជីវិតទីក្រុងធម្មតា។