**គ្រឹះស្ថានអង្គរ៖ រយៈពេល៣ខែ កម្ពុជាទទួលបានចំណូលជិត ១៩លានដុល្លារ ពីការលក់បណ្ណចូលទស្សនា រមណីយដ្ឋានអង្គរ**លោក ឌួង ឆាយ សម្រេចប្រគល់កូនស្រី ទៅឲ្យអតីតប្រពន្ធ អ្នកនាង ដេត ម៉ាលីណា ដោយការស្ម័គ្រចិត្ត តាមកាលកំណត់របស់អាជ្ញាសាលា**អ្នកភូមិប្រាសាទ ស្រុកពួក មកធ្វើកិច្ចពិធីកោរជុក នៅប្រាសាទអង្គរវត្ត**អ្នកត្រៀមឆ្លងស្ពានអ្នកលឿង ត្រូវដឹងពីការត្រៀមជើងព្រួលរំដោះការកកស្ទះរបស់អាជ្ញាធរ ក្នុងឱកាសឆ្នាំថ្មី**មន្ទីរបញ្ចកោណ៖ រដ្ឋមន្ត្រីការពារជាតិអាមេរិក លោក ភីត ហេគសិត បានពង្រឹងសមត្ថភាពយោធាសហរដ្ឋអាម៉េរិកកាន់តែខ្លាំងនៅតំបន់មជ្ឈិមបូព៌ា**សហរដ្ឋអាម៉េរិកយល់ព្រមលក់យន្តហោះចម្បាំង F-16 ក្នុងតម្លៃ៥,៥៨ ពាន់លានដុល្លារ ទៅឱ្យហ្វីលីពីន**រដ្ឋមន្ត្រីមហាផ្ទៃ៖ ឆន្ទៈដ៏ធំរបស់រាជរដ្ឋាភិបាល គឺមិនឱ្យទឹកដីបាត់បង់សូម្បីតែ ១សង់ទីម៉ែត្រ ហើយក៏មិនមានចិត្តទៅដណ្ដើមទឹកដីរបស់អ្នកណាឡើយ**រដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញ ចេញសេចក្តីណែនាំ ស្តីពីការរៀបចំបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មីប្រពៃណីជាតិ ខ្មែរនៅរាជធានីភ្នំពេញ**សម្តេចធិបតី និងលោកជំទាវ ឧបត្ថម្ភគ្រឿងឧបភោគបរិភោគ និងសម្ភារសំណង់មួយចំនួន ជូនប្រតិបត្តិការសឹករងកំពង់ធំ**រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងមហាផ្ទៃ ណែនាំអាជ្ញាធរបន្តថែរក្សាសន្តិសុខជូនប្រជាពលរដ្ឋ ក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី**បទវិភាគ៖សូមដាស់តឿនអាជ្ញាធរតៃវ៉ាន់របស់បុគ្គលវីលៀម ឡៃថា៖រាល់សកម្មភាពអបគមន៍និយមដែលប៉ុនប៉ងឱ្យតៃវ៉ាន់ឯករាជ្យគឺមានតែផ្លូវទាល់ច្រកប៉ុណ្ណោះ**លោក Wang Yi ថ្លែងអំពីសង្គ្រាមពាណិជ្ជកម្មរវាងចិននិងអាមេរិក៖ បើអាមេរិកបន្តកំហែងយកប្រយោជន៍ នោះភាគីចិននឹងតបតវិញយ៉ាងដាច់ខាត**អង្គភាពសារព័ត៌មាន Hot News Asia ទទួលបានបណ្ណសរសើរពី អង្គភាពអ្នកនាំពាក្យរាជរដ្ឋាភិបាល ក្នុងការផ្សព្វផ្សាយគោលនយោបាយ និងសមិទ្ធផលនានា របស់រាជរដ្ឋាភិបាល**អភិបាលខេត្តបាត់ដំបង ចុះទទួលស្វាគមន៍ពលករខ្មែរវិលត្រលប់ពីប្រទេសថៃមកលេងស្រុកកំណើតអំឡុងពេលចូលឆ្នាំថ្មី នៅច្រកទ្វាព្រំដែនអន្តរជាតិដូង**ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី ស សុខា អញ្ជើញសម្ពោធ និងសំណេះសំណាលជាមួយកងកម្លាំងនគរបាលជាតិ នៃស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តកំពង់ចាម**ប.ស.ស. បានធ្វើបច្ចុប្បន្នភាពអនុវត្តផ្ដល់សេវាតាមប្រព័ន្ធអនឡាញ ស្របតាមការរីកចម្រើននៃបច្ចេកវិទ្យាថ្មីៗ**ឯកឧត្តម សួស ប្រាថ្នា អញ្ជើញអមដំណើរឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ចុះពិនិត្យមើលដំណើរការនៃការបំពេញការងាររបស់មន្ត្រីនៅអង្គភាពច្រកចេញចូលតែមួយរបស់រដ្ឋបាលខេត្តកំពង់ចាម**ឧត្តមសេនីយ៍ទោ ស សំបូរធន ដឹកនាំអង្គប្រជុំផ្សព្វផ្សាយបទបញ្ជា និងផែនការសន្តិសុខ សុវត្ថិភាព និងសង្គ្រោះបន្ទាន់ព្រះរាជពិធីបួងសួងចម្រើនសេចក្តីសុខជូនដល់កម្ពុជា និងផែនការការពារសន្តិសុខ សម្រាប់ព្រឹត្តិការណ៍អង្គរសង្ក្រាន្ត នៅខេត្តសៀមរាប**សម្ដេចតេជោ អញ្ជើញជូនដំណើរបងប្រុសជាលើកចុងក្រោយ**ឯកឧត្តមឧត្តមសេនីយ៍ឯក បណ្ឌិត តុប នេត ជួបប្រជុំពិភាក្សាការងារអំពីការគាំទ្រការអនុវត្តកម្មវិធីរដ្ឋាភិបាលឌីជីថលកម្ពុជា នៅគម្រោងរដ្ឋបាលថ្នាក់ក្រោមជាតិ
នាយករដ្ឋមន្ត្រីចិនបានសង្កត់ធ្ងន់លើការជំរុញការអភិវឌ្ឍន៍ប្រកបដោយគុណភាពខ្ពស់ប្រកបដោយទំនុកចិត្ត ភាពច្នៃប្រឌិត
ប៉េកាំង៖នាយករដ្ឋមន្ត្រីចិន លោក Li Qiang បានសង្កត់ធ្ងន់ថា ការផ្តល់សន្ទុះខ្លាំងសម្រាប់ការអភិវឌ្ឍន៍ប្រកបដោយគុណភាពខ្ពស់ ជាមួយនឹងទំនុកចិត្ត និងការច្នៃប្រឌិត។
លោក Li ដែលជាសមាជិកនៃគណៈកម្មាធិការអចិន្ត្រៃយ៍នៃការិយាល័យនយោបាយនៃគណៈកម្មាធិការមជ្ឈិមបក្សកុម្មុយនិស្តចិនបានធ្វើការកត់សម្គាល់នៅក្នុងទីក្រុងប៉េកាំងក្នុងអំឡុងពេលដំណើរទស្សនកិច្ចត្រួតពិនិត្យក្រុមហ៊ុន Unicorn – ការចាប់ផ្តើមអាជីវកម្មដែលមានតម្លៃ ១ ពាន់លានដុល្លារអាមេរិកឬច្រើនជាងនេះដែលមិនមាន។
គាត់បានទៅជួបក្រុមហ៊ុនផលិតផ្កាយរណប ក្រុមហ៊ុនស្តុកថាមពល និងក្រុមហ៊ុនបច្ចេកវិទ្យាបើកបរឆ្លាតវៃ ហើយបានសិក្សាអំពីផលិតផលរបស់ពួកគេ ក៏ដូចជាវឌ្ឍនភាពនៃការស្រាវជ្រាវ និងការអភិវឌ្ឍន៍របស់ពួកគេ។
នាយករដ្ឋមន្ត្រីបានអោយដឹងថា ក្រុមហ៊ុន Unicorn មានសក្តានុពលកំណើនដ៏អស្ចារ្យ និងតំណាងឱ្យទិសដៅនៃការផ្លាស់ប្តូរសេដ្ឋកិច្ច និងការធ្វើឱ្យប្រសើរឡើង។លោកបានបន្ថែមថា ទំនុកចិត្ត និងភាពរឹងមាំរបស់ពួកគេបង្ហាញពីសន្ទុះខ្លាំងនៃការងើបឡើងវិញនៃសេដ្ឋកិច្ចរបស់ប្រទេសចិន និងការរំពឹងទុកនៃការអភិវឌ្ឍន៍ប្រកបដោយគុណភាពខ្ពស់របស់ខ្លួន។លោក Li បានកត់សម្គាល់ថាសហគ្រាសគឺជាតួអង្គសំខាន់ក្នុងការច្នៃប្រឌិតវិទ្យាសាស្ត្រ និងបច្ចេកវិទ្យា។លោកបានមានប្រសាសន៍ថា លោកសង្ឃឹមថា ពួកគេអាចផ្តោតការយកចិត្តទុកដាក់បន្ថែមទៀតលើការសម្រេចបាននូវរបកគំហើញនៃបច្ចេកវិទ្យាស្នូលក្នុងវិស័យសំខាន់ៗ និងរួមចំណែកដល់កិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែងរបស់ប្រទេសចិនក្នុងការសម្រេចបាននូវស្តង់ដារខ្ពស់នៃការពឹងផ្អែកលើខ្លួនឯងនៅក្នុងវិទ្យាសាស្ត្រ និងបច្ចេកវិទ្យា។លោកបានជំរុញឱ្យរដ្ឋាភិបាលគ្រប់លំដាប់ថ្នាក់ បង្កើតបរិយាកាសកាន់តែប្រសើរឡើងសម្រាប់ការអភិវឌ្ឍន៍ និងការច្នៃប្រឌិតរបស់សហគ្រាស ហើយផ្តល់ឱ្យពួកគេនូវសេវាកម្មត្រឹមត្រូវ គុណភាពខ្ពស់ និងប្រសិទ្ធភាព។