– និវត្តជន ចំនួន ២.៣៥៥ នាក់។
រាជរដ្ឋាភិបាលបានបន្ថែមរបស់សន្តិសុខសង្គម ៤ កម្រិតផ្សេងៗគ្នា សម្រាប់អតីតយុទ្ធជន ដែលមានប្រាក់ខែទាបបំផុតចំនួន ៧៧០.00០ រៀលក្នុងមួយខែនិងបានឧបត្ថម្ភប្រាំម៉ឺនរៀលសម្រាប់បុណ្យចូលឆ្នាំខ្មែរប្រពៃណីជាតិ។ និងបានបន្ថែមថវិកាចំនួន ២០ ម៉ឺនរៀលក្នុងមួយខែជូនដល់អ្នកបម្រើជនពិការ ប្រភេទ ក-១ មុនឆ្នាំ ២០១៥ ដោយគិតពីខែមករាឆ្នាំ ២០២៣ តមក។
ថ្លែងក្នុងឱកាសជួបសំណេះសំណាលនេះផងដែរ ឯកឧត្តម កែ គឹមយ៉ាន បានមានប្រសាសន៍ថា៖ ក្នុងនាមថ្នាក់ដឹកនាំសមាគមអតីតយុទ្ធជនកម្ពុជា។នៅតែបន្តការថែទាំដល់បងប្អូន អ៊ំ ពូ មីង ជាអតីតយុទ្ធជនឲ្យមានជីវភាពសមរម្យ។
ជាមួយនោះ ឯកឧត្តម ក៏បានសំដែងនូវការកោតសរសើរដោយស្មោះ និងការដឹងគុណចំពោះនាយទាហាន ពលទាហាននិងកងកម្លាំងប្រដាប់អាវុធទាំងអស់ ដែលបានខិតខំបំពេញភារកិច្ចការពារជាតិមាតុភូមិនៃយើង។តាមរយៈសកម្មភាពអតីតយុទ្ធជនយុទ្ធមិត្តយើងបានអនុវត្តកន្លងមកបានបង្ហាញយ៉ាងច្បាស់ថាកងទ័ពគឺពិតជាបានចូលរួមចំណែកយ៉ាងធំធេងក្នុងការជួយដោះស្រាយទុកលំបាករបស់ប្រជាពលរដ្ឋគ្រប់កាលៈទេសៈ។
ចុងបញ្ចប់នៃកម្មវិធីគណៈអធិបតីក៏បានបំពាក់គ្រឿងឥស្សរិយស មេដៃជូនអតីតយុទ្ធជនក្រុងសិរីសោភ័ណ្ឌចំនួន ៨៨៨ នាក់។ដោយក្នុងនោះមានមេដៃអស្សរិទ្ធចំនួន ០៩ មេដៃប្រាក់ ៧១៩ មេដៃនិងមេដៃមាស ១៦០ និងបានឧបត្ថម្ភថវិកាក្នុងម្នាក់ៗចំនួន ៥ ម៉ឺនរៀលផងដែរ ៕