ឯកឧត្តម​ ស៊ន​ សារុន ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំ​ពិនិត្យ​សិក្សា​ និងវាយតំលៃលេីសំណេីសុំអភិវឌ្ឍន៍ដីចំណីអូរ និងទីតាំងនៅជាប់មាតអូរច្រកទ្វេភាគីណាមលៀរ​​ ក្នុងស្រុកពេជ្រាដា
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តម​ ស៊ន​ សារុន​ អភិបាលខេត្តស្ដីទី​ នាព្រឹកថ្ងៃអង្គារ​ ៧​រោច​ ខែទុតិយាសាឍ​ ឆ្នាំថោះ​ បញ្ចស័ក​ ព.ស.ត្រូវនឹងថ្ងៃទី០៨ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៣ បានអញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំ​ពិនិត្យ​សិក្សា​ និងវាយតំលៃលេីសំណេីសុំអភិវឌ្ឍន៍ដីចំណីអូរដែលមានទំហំ​ ០.៦៤ហិកតា​ និងទីតាំងនៅជាប់មាតអូរច្រកទ្វេភាគីណាមលៀរ​ ភូមិពូលុ​ ឃុំប៊ួស្រា​ ស្រុកពេជ្រាដា​ ខេត្តមណ្ឌលគិរី​ ដេីម្បីរៀបដាំដំណាំហូបផ្លែ​ និងសួនច្បារដេីម្បីលំអរអោយមានសោភ័ណ្ឌភាពតាមបណ្ដោយមាត់អូរ។
កិច្ចប្រជុំនេះក៏មានការអញ្ជេីញចូលរួមពីសំណាក់​ លោកនាយក​រដ្ឋបាលសាលាខេត្ត​ លោកអភិបាល​ អភិបាលរងស្រុកពេជ្រាដា​ លោកអនុប្រធានមន្ទីរពាក់ព័ន្ធ​ ប្រធានស្នាក់ការត្រួតពិនិត្យច្រកទ្វាទ្វេភាគីណាមលៀរ​ និងមន្ត្រីពាក់ព័ន្ធមួយចំនួនទៀត​ ដែលកិច្ចប្រជុំនេះប្រព្រឹត្តទៅនៅសាលប្រជុំសាលាស្រុកពេជ្រាដា ៕