រដ្ឋមន្ត្រី សុខ សូកេន លើកទឹកចិត្តឱ្យមន្រ្តីគ្រប់លំដាប់ថ្នាក់ ចូលរួមចំណែអភិវឌ្ឍន៍វិស័យទេសចរណ៍កម្ពុជា
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តម សុខ សូកេន រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងទេសចរណ៍ បានដឹកនាំកិច្ចប្រជុំ ជាមួយថ្នាក់ដឹកនាំ មន្ត្រីរាជការ និងមន្រ្តីជាប់កិច្ចសន្យាទាំងអស់ នៃអគ្គនាយកដ្ឋាន រដ្ឋបាលនិងហិរញ្ញវត្ថុ និងអគ្គនាយកដ្ឋាន អភិវឌ្ឍន៍ទេសចរណ៍ និងសហប្រតិបត្តិការ អន្តរជាតិ សរុបចំនួនប្រមាណ ៣៥០នាក់ នាថ្ងៃទី៤ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៣ នៅទីស្តីការ ក្រសួងទេសចរណ៍ ។
ឯកឧត្តម រដ្ឋមន្រ្តី បានណែនាំឱ្យមន្រ្តីគ្រប់លំដាប់ថ្នាក់ នៃក្រសួងទេសចរណ៍ ទាំងអស់ត្រូវរក្សាឱ្យបាននូវសាមគ្គីភាព និងខិតខំបំពេញការងារ ដើម្បីធានា ឱ្យបាននូវប្រសិទ្ធភាព ការងាររបស់ ក្រសួង និងសំដៅសម្រេចឱ្យ បាននូវសមិទ្ធផល ជាក់ស្តែង នៅក្នុងរយៈពេល 10០ថ្ងៃនេះ ដែលជាពិសេស ផ្ដោតសំខាន់ លើការលើកកម្ពស់ បរិយាកាសការងារ និងការលើកកម្ពស់ សុខុមាលភាព មន្រ្តីរាជការ ក៏ដូចជា ការបង្កើន ឱកាសទំនាក់ទំនង រវាងមន្រ្តី និងថ្នាក់ដឹកនាំ ព្រមទាំង ការជម្រុញកិច្ចសហការ ជាមួយគ្រប់ភាគីពាក់ព័ន្ធ រួមទាំងវិស័យឯកជន និងដៃគូអភិវឌ្ឍន៍នានា។
បន្ថែមពីនេះ ឯកឧត្តម រដ្ឋមន្រ្តី បានលើកទឹកចិត្តឱ្យមន្រ្តីគ្រប់លំដាប់ថ្នាក់ ចូលរួមចំណែកទាំងអស់គ្នា ក្នុងការអភិវឌ្ឍន៍វិស័យទេសចរណ៍កម្ពុជា ជាពិសេសត្រូវពង្រឹងសមត្ថភាព ជំនាញ និងទេព្យកោសល្យ របស់មន្រ្តី ជំរុញប្រសិទ្ធភាព នៃការប្រើប្រាស់នូវវិធីសាស្រ្ត និងបច្ចេកវិទ្យាទំនើប ក្នុងប្រតិបត្តិការការងារ។ ឯកឧត្តម រដ្ឋមន្រ្តី ផ្តោតការយកចិត្តទុកដាក់បន្ថែម លើការពង្រឹង និងពង្រីកភាពជាដៃគូ ក្នុងការអភិវឌ្ឍ វិស័យទេសចរណ៍ តាមរយៈការបង្កើនភាព ជាដៃគូក្នុងការអភិវឌ្ឍវិស័យ ទេសចរណ៍ ប្រកបដោយភាពរស់រវើក និងឆ្លើយតប ទៅនឹងតម្រូវការ នៃការវិវត្តរបស់វិស័យទេសចរណ៍ឱ្យបានទាន់ពេលវេលា។
កិច្ចប្រជុំនេះ បានបង្ហាញពីឆន្ទៈខ្ពស់ របស់ឯកឧត្ដម រដ្ឋមន្ត្រី ក្នុងការដឹកនាំ និងជម្រុញការអភិវឌ្ឍន៍ វិស័យទេសចរណ៍កម្ពុជា តាមរយៈការជម្រុញការអនុវត្ដ នូវគំនិតផ្តួចផ្តើម យុទ្ធសាស្រ្ត “ បង្កើន៥ ” និង“ អភិវឌ្ឍ៣” (BUILD plus 3Ds) ដែល ឯកឧត្តម រដ្ឋមន្រ្តី បានដាក់ចេញកាលពីថ្ងៃទី២៥ ខែសីហាឆ្នាំ២០២៣ កន្លងទៅ ដោយមានចង្កោម ការងារអាទិភាពចំនួន៣។
ជាទីបញ្ចប់ ថ្នាក់ដឹកនាំ មន្ត្រីរាជការ និងមន្រ្តីកិច្ចសន្យាទាំងអស់ ដែលបានចូលរួម កិច្ចប្រជុំនេះ បានបង្ហាញ នូវការគាំទ្រ និងភាពសប្បាយរីករាយ ប្រកបដោយក្ដីសង្ឃឹមខ្ពស់ ចំពោះការដឹកនាំ របស់ឯកឧត្ដម រដ្ឋមន្ត្រី និងបានបង្ហាញ ពីឆន្ទៈខ្ពស់ក្នុងការចូលរួម សហការក្នុងការអភិវឌ្ឍ វិស័យទេសចរណ៍ឱ្យប្រកបដោយភាព ប្រកួតប្រជែង ចីរីភាព និងបរិយាបន្ន។