នាយករដ្ឋមន្ត្រី​ចិន​ធ្វើជា​ប្រធាន​កិច្ចប្រជុំ​ប្រតិបត្តិ​ក្រុមប្រឹក្សារដ្ឋ
ក្រុងប៉េកាំង÷នាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​ចិន លោក Li Qiang បាន​ធ្វើ​ជា​អធិបតី​ក្នុង​កិច្ច​ប្រជុំ​ក្រុម​ប្រឹក្សា​រដ្ឋ​នៅ​ថ្ងៃ​ចន្ទ។អង្គប្រជុំបានស្តាប់របាយការណ៍ការងារទាក់ទងនឹងការពន្លឿនការកសាងទីផ្សារបង្រួបបង្រួមជាតិ សិក្សា និងរៀបចំការងារសម្រួលដល់ការអភិវឌ្ឍន៍ប្រកបដោយគុណភាពខ្ពស់នៃការបង្ការ និងទប់ស្កាត់ជំងឺ ព្រមទាំងបានពិនិត្យ និងអនុម័តបទប្បញ្ញត្តិមួយចំនួន រួមទាំងសេចក្តីព្រាងច្បាប់ស្តីពីផលិតកម្ម។កិច្ចប្រជុំបានសង្កត់ធ្ងន់លើសារៈសំខាន់នៃការបង្កើតច្បាប់ដែលអំណោយផលដល់ការកសាងទីផ្សារបង្រួបបង្រួមជាតិ ដូចជាការពន្លឿនការកែលម្អស្ថាប័នមូលដ្ឋានលើការចូលប្រើប្រាស់ទីផ្សារ ការការពារសិទ្ធិ និងប្រតិបត្តិការអចលនទ្រព្យ ព័ត៌មានទិន្នន័យ និងឥណទានសង្គម និងការជំរុញកំណែទម្រង់សារពើពន្ធ ស្ថិតិ និង វាលសំខាន់ៗផ្សេងទៀតយ៉ាងសកម្ម និងស្ថិរភាព។
កិច្ចប្រជុំបាននិយាយថា របាំង និងឧបសគ្គដែលបង្កគ្រោះថ្នាក់ដល់ការកសាងទីផ្សារបង្រួបបង្រួមជាតិ គួរតែត្រូវបានកម្ទេចចោល។ ក្នុងន័យនេះ វាបានជំរុញឱ្យមានការខិតខំប្រឹងប្រែងដើម្បីធ្វើការកែតម្រូវពិសេសស៊ីជម្រៅនៃការបែងចែកទីផ្សារ ការការពារក្នុងតំបន់ និងបញ្ហាផ្សេងៗទៀត។កិច្ចប្រជុំបានចង្អុលបង្ហាញថា ប្រព័ន្ធបង្ការ និងគ្រប់គ្រងជំងឺគឺជាការធានាការពារសុខភាពប្រជាពលរដ្ឋ ធានាសុវត្ថិភាពសុខភាពសាធារណៈ និងរក្សាស្ថិរភាពសេដ្ឋកិច្ច និងសង្គម។វាបានពិនិត្យ និងអនុម័តគោលការណ៍ណែនាំស្តីពីការសម្របសម្រួលការអភិវឌ្ឍប្រកបដោយគុណភាពខ្ពស់នៃការបង្ការ និងត្រួតពិនិត្យជំងឺ ដោយជំរុញឱ្យមានការខិតខំប្រឹងប្រែងដើម្បីបង្កើនសមត្ថភាពគ្រប់គ្រងជំងឺ រួមទាំងសមត្ថភាពសម្រាប់ការត្រួតពិនិត្យជំងឺឆ្លង និងការព្រមានជាមុន ការឆ្លើយតបបន្ទាន់ និងការព្យាបាល។
កិច្ចប្រជុំក៏បានពិនិត្យ និងអនុម័តសេចក្តីព្រាងបទប្បញ្ញត្តិស្តីពីសុវត្ថិភាពផលិតកម្មរ៉ែធ្យូងថ្ម សេចក្តីព្រាងសេចក្តីសម្រេចរបស់ក្រុមប្រឹក្សារដ្ឋស្តីពីវិសោធនកម្មបទប្បញ្ញត្តិរដ្ឋបាលមួយចំនួន និងសេចក្តីសម្រេចរបស់ក្រុមប្រឹក្សារដ្ឋ និងសេចក្តីព្រាងសេចក្តីសម្រេចរបស់ក្រុមប្រឹក្សារដ្ឋស្តីពីវិសោធនកម្មបទប្បញ្ញត្តិស្តីពីការបំផ្លិចបំផ្លាញអូហ្សូន។ដោយកត់សម្គាល់ថា ភ្លៀងធ្លាក់ខ្លាំង ព្រិល និងរលកត្រជាក់ខ្លាំងបានជះឥទ្ធិពលយ៉ាងខ្លាំងដល់ផលិតកម្ម និងការរស់នៅរបស់ប្រជាជននៅក្នុងតំបន់មួយចំនួន កិច្ចប្រជុំបានសង្កត់ធ្ងន់លើកិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែងដើម្បីពង្រឹងការត្រួតពិនិត្យ និងស្រាវជ្រាវលក្ខខណ្ឌឧតុនិយម។វិធានការត្រូវតែធ្វើឡើងដើម្បីកំណត់ និងដកចេញនូវហានិភ័យនៅក្នុងផ្នែកសំខាន់ៗដូចជា ការដឹកជញ្ជូន និងថាមពល ការធានាថាមពល និងការផ្គត់ផ្គង់កំដៅ ព្រមទាំងធានាបាននូវការផ្គត់ផ្គង់ និងស្ថិរភាពតម្លៃនៃទំនិញដែលចាំបាច់សម្រាប់ជីវិតរបស់មនុស្ស។