យប់ថ្ងៃទី១១ នៃការរឹតបន្តឹងច្បាប់ចរាចរណ៍ផ្លូវគោក និងត្រួតពិនិត្យជាតិអាល់កុល សមត្ថកិច្ចឃាត់យានយន្តល្មើស ៧៨គ្រឿង
ភ្នំពេញ៖ លោកវរសេនីយ៍ឯក សំ វិច្ឆិកា អ្នកនាំពាក្យស្នងការនគរបាលរាជធានីភ្នំពេញ បានឱ្យដឹងថា នៅយប់ថ្ងៃទី១១ គឺយប់ថ្ងៃទី០៤ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៤នេះ ការអនុវត្តរឹតបន្តឹងច្បាប់ចរាចរណ៍ផ្លូវគោក និងត្រួតពិនិត្យជាតិអាល់កុល សមត្ថកិច្ចឃាត់យានយន្តល្មើស ចំនួន៧៨គ្រឿង ក្នុងនោះរថយន្ត ចំនួន៣២គ្រឿង និងម៉ូតូ ចំនួន៤៦គ្រឿង។
លោកវរសេនីយ៍ឯក សំ វិច្ឆិកា បានបញ្ជាក់ថា «នៅយប់ថ្ងៃទី០៤ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៤ តាមបណ្តាអធិការដ្ឋាននគរបាលខណ្ឌ បានចុះអនុវត្តរឹតបន្តឹងច្បាប់ចរាចរណ៍ផ្លូវគោក និងត្រួតពិនិត្យជាតិអាល់កុល ឃាត់យានយន្តល្មើស ចំនួន៧៨គ្រឿង (រថយន្តចំនួន៣២គ្រឿង, ម៉ូតូចំនួន៤៦គ្រឿង) ដែលក្នុងមាន ល្មើសជាតិស្រវឹង ចំនួន៤៥គ្រឿង កម្រិត ០.២៥ – ០.៣៩ mg/L ចំនួន១៣គ្រឿង អ្នកបើកបរម៉ូតូចំនួន០៥នាក់ អ្នកបើកបររថយន្តចំនួន០៨នាក់ ដោយឡែក កម្រិត ០.៤០ mg/L ឡើងចំនួន៣២គ្រឿង មានអ្នកបើកបរម៉ូតូចំនួន១៧នាក់ និងអ្នកបើកបររថយន្តចំនួន១៥នាក់ ចំពោះបទល្មើសផ្សេងៗ ចំនួន៣៣គ្រឿង ក្នុងនោះអត់ពាក់មួកសុវត្ថិភាព ចំនួន២៤គ្រឿង, រថយន្តគ្មានប័ណ្ណបើកបរចំនួន០៩គ្រឿង»។