យប់ថ្ងៃទី១២ នៃការរឹតបន្តឹងច្បាប់ចរាចរណ៍ផ្លូវគោក និងត្រួតពិនិត្យជាតិអាល់កុល សមត្ថកិច្ចឃាត់យានយន្តល្មើស ៨២គ្រឿង
ភ្នំពេញ៖ លោកវរសេនីយ៍ឯក សំ វិច្ឆិកា អ្នកនាំពាក្យស្នងការនគរបាលរាជធានីភ្នំពេញ បានឱ្យដឹងថា នៅយប់ថ្ងៃទី១២ គឺយប់ថ្ងៃទី០៥ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៤នេះ ការអនុវត្តរឹតបន្តឹងច្បាប់ចរាចរណ៍ផ្លូវគោក និងត្រួតពិនិត្យជាតិអាល់កុល សមត្ថកិច្ចឃាត់យានយន្តល្មើស ចំនួន៨២គ្រឿង ក្នុងនោះរថយន្ត ចំនួន១៧គ្រឿង និងម៉ូតូ ចំនួន៦៥គ្រឿង។
លោកវរសេនីយ៍ឯក សំ វិច្ឆិកា បានបញ្ជាក់ថា «នៅយប់ថ្ងៃទី០៥ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៤ តាមបណ្តាអធិការដ្ឋាននគរបាលខណ្ឌ បានចុះអនុវត្តរឹតបន្តឹងច្បាប់ចរាចរណ៍ផ្លូវគោក និងត្រួតពិនិត្យជាតិអាល់កុល ឃាត់យានយន្តល្មើស ចំនួន៨២គ្រឿង (រថយន្តចំនួន១៧គ្រឿង, ម៉ូតូចំនួន៦៥គ្រឿង) ដែលក្នុងមាន ល្មើសជាតិស្រវឹង ចំនួន៣៣គ្រឿង កម្រិត ០.២៥ – ០.៣៩ mg/L ចំនួន១៥គ្រឿង អ្នកបើកបរម៉ូតូចំនួន០៨នាក់ អ្នកបើកបររថយន្តចំនួន០៧នាក់ ដោយឡែក កម្រិត ០.៤០ mg/L ឡើងចំនួន១៨គ្រឿង មានអ្នកបើកបរម៉ូតូចំនួន១៣នាក់ និងអ្នកបើកបររថយន្តចំនួន០៥នាក់ ចំពោះបទល្មើសផ្សេងៗ ចំនួន៤៩គ្រឿង ក្នុងនោះអត់ពាក់មួកសុវត្ថិភាព ចំនួន៤២គ្រឿង, ម៉ូតូអត់ប័ណ្ណបើកបរចំនួន០១គ្រឿង, ម៉ូតូកែច្នៃស៊ីមាំងចំនួន០១គ្រឿង និងរថយន្តគ្មានប័ណ្ណបើកបរចំនួន០៥គ្រឿង»។