យប់ថ្ងៃទី១៥ នៃការរឹតបន្តឹងច្បាប់ចរាចរណ៍ផ្លូវគោក និងត្រួតពិនិត្យជាតិអាល់កុល សមត្ថកិច្ចឃាត់យានយន្តល្មើស ១១៦គ្រឿង
ភ្នំពេញ៖ លោកវរសេនីយ៍ឯក សំ វិច្ឆិកា អ្នកនាំពាក្យស្នងការនគរបាលរាជធានីភ្នំពេញ បានឱ្យដឹងថា នៅយប់ថ្ងៃទី១៥ គឺយប់ថ្ងៃទី០៨ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៤នេះ ការអនុវត្តរឹតបន្តឹងច្បាប់ចរាចរណ៍ផ្លូវគោក និងត្រួតពិនិត្យជាតិអាល់កុល សមត្ថកិច្ចឃាត់យានយន្តល្មើស ចំនួន១១៦គ្រឿង ក្នុងនោះរថយន្ត ចំនួន៣៥គ្រឿង និងម៉ូតូចំនួន៨១គ្រឿង។
លោកវរសេនីយ៍ឯក សំ វិច្ឆិកា បានបញ្ជាក់ថា «នៅយប់ថ្ងៃទី០៨ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៤ តាមបណ្តាអធិការដ្ឋាននគរបាលខណ្ឌ បានចុះអនុវត្តរឹតបន្តឹងច្បាប់ចរាចរណ៍ផ្លូវគោក និងត្រួតពិនិត្យជាតិអាល់កុល ឃាត់យានយន្តល្មើស ចំនួន១១៦គ្រឿង (រថយន្តចំនួន៣៥គ្រឿង, ម៉ូតូចំនួន៨១គ្រឿង) ដែលក្នុងនោះរួមមាន៖ ល្មើសជាតិស្រវឹង ចំនួន៥៤គ្រឿង កម្រិត ០.២៥ – ០.៣៩ mg/L ចំនួន៣៣គ្រឿង អ្នកបើកបរម៉ូតូចំនួន២៥នាក់ អ្នកបើកបររថយន្តចំនួន០៨នាក់ ដោយឡែក កម្រិត ០.៤០ mg/L ឡើងចំនួន៣៦គ្រឿង មានអ្នកបើកបរម៉ូតូចំនួន២៣នាក់ និងអ្នកបើកបររថយន្តចំនួន១៣នាក់ ចំពោះបទល្មើសផ្សេងៗ ចំនួន៤៧គ្រឿង ក្នុងនោះអត់ពាក់មួកសុវត្ថិភាព ចំនួន៣៣គ្រឿង, រថយន្តដឹកសំពីងសំពោងចំនួន០២គ្រឿង, រថយន្តគ្មានប័ណ្ណបើកបរចំនួន១១គ្រឿង និងរថយន្តប័ណ្ណបើកបរខុសប្រភេទយានចំនួន០១គ្រឿង»។