យប់ថ្ងៃទី២២ នៃការរឹតបន្តឹងច្បាប់ចរាចរណ៍ផ្លូវគោក និងត្រួតពិនិត្យជាតិអាល់កុល សមត្ថកិច្ចឃាត់យានយន្តល្មើស ៧៤គ្រឿង
ភ្នំពេញ៖ លោកវរសេនីយ៍ឯក សំ វិច្ឆិកា អ្នកនាំពាក្យស្នងការនគរបាលរាជធានីភ្នំពេញ បានឱ្យដឹងថា នៅយប់ថ្ងៃទី២២ គឺយប់ថ្ងៃទី១៥ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៤នេះ ការអនុវត្តរឹតបន្តឹងច្បាប់ចរាចរណ៍ផ្លូវគោក និងត្រួតពិនិត្យជាតិអាល់កុល សមត្ថកិច្ចឃាត់យានយន្តល្មើស ចំនួន ៧៤គ្រឿង ក្នុងនោះរថយន្តចំនួន ២៧គ្រឿង និងម៉ូតូចំនួន ៤៧គ្រឿង។
លោកវរសេនីយ៍ឯក សំ វិច្ឆិកា បានបញ្ជាក់ថា «នៅយប់ថ្ងៃទី១៥ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៤ តាមបណ្តាអធិការដ្ឋាននគរបាលខណ្ឌ បានចុះអនុវត្តរឹតបន្តឹងច្បាប់ចរាចរណ៍ផ្លូវគោក និងត្រួតពិនិត្យជាតិអាល់កុល ឃាត់យានយន្តល្មើស ចំនួន ៧៤គ្រឿង (រថយន្តចំនួន ២៧គ្រឿង, ម៉ូតូចំនួន ៤៧គ្រឿង) ដែលក្នុងនោះរួមមាន៖ ល្មើសជាតិស្រវឹងចំនួន ៣៤គ្រឿង កម្រិត ០.២៥ – ០.៣៩ mg/L ចំនួន ១៥គ្រឿង អ្នកបើកបរម៉ូតូចំនួន ០៥នាក់ អ្នកបើកបររថយន្តចំនួន ១០នាក់ ដោយឡែក កម្រិត ០.៤០ mg/L ឡើងចំនួន ១៩គ្រឿង ក្នុងនោះមាន អ្នកបើកបរម៉ូតូចំនួន ១១នាក់ និងអ្នកបើកបររថយន្តចំនួន ០៨នាក់ ចំពោះបទល្មើសផ្សេងៗចំនួន ៤០គ្រឿង ក្នុងនោះអត់ពាក់មួកសុវត្ថិភាពចំនួន ៣១គ្រឿង និងរថយន្តគ្មានប័ណ្ណបើកបរចំនួន ០៩គ្រឿង»។