យប់ថ្ងៃទី២៤ នៃការរឹតបន្តឹងច្បាប់ចរាចរណ៍ផ្លូវគោក និងត្រួតពិនិត្យជាតិអាល់កុល សមត្ថកិច្ចឃាត់យានយន្តល្មើស ៩២គ្រឿង
ភ្នំពេញ៖ លោកវរសេនីយ៍ឯក សំ វិច្ឆិកា អ្នកនាំពាក្យស្នងការនគរបាលរាជធានីភ្នំពេញ បានឱ្យដឹងថា នៅយប់ថ្ងៃទី២៤ គឺយប់ថ្ងៃទី១៧ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៤នេះ ការអនុវត្តរឹតបន្តឹងច្បាប់ចរាចរណ៍ផ្លូវគោក និងត្រួតពិនិត្យជាតិអាល់កុល សមត្ថកិច្ចឃាត់យានយន្តល្មើស ចំនួន ៩២គ្រឿង ក្នុងនោះរថយន្តចំនួន ៣០គ្រឿង និងម៉ូតូចំនួន ៦២គ្រឿង។
លោកវរសេនីយ៍ឯក សំ វិច្ឆិកា បានបញ្ជាក់ថា «នៅយប់ថ្ងៃទី១៧ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៤ តាមបណ្តាអធិការដ្ឋាននគរបាលខណ្ឌ បានចុះអនុវត្តរឹតបន្តឹងច្បាប់ចរាចរណ៍ផ្លូវគោក និងត្រួតពិនិត្យជាតិអាល់កុល ឃាត់យានយន្តល្មើស ចំនួន ៩២គ្រឿង (រថយន្តចំនួន ៣០គ្រឿង, ម៉ូតូចំនួន ៦២គ្រឿង) ដែលក្នុងនោះរួមមាន៖ ល្មើសជាតិស្រវឹងចំនួន ៤៦គ្រឿង កម្រិត ០.២៥ – ០.៣៩ mg/L ចំនួន ០៨គ្រឿង អ្នកបើកបរម៉ូតូចំនួន ០២នាក់ អ្នកបើកបររថយន្តចំនួន ០៦នាក់ ដោយឡែក កម្រិត ០.៤០ mg/L ឡើងចំនួន ៣៣គ្រឿង ក្នុងនោះមាន អ្នកបើកបរម៉ូតូចំនួន ១៨នាក់ និងអ្នកបើកបររថយន្តចំនួន ១៥នាក់ ចំពោះបទល្មើសផ្សេងៗចំនួន ៥១គ្រឿង ក្នុងនោះអត់ពាក់មួកសុវត្ថិភាពចំនួន ៣៨គ្រឿង, ម៉ូតូគ្មានប័ណ្ណបើកបរចំនួន ០៣គ្រឿង, ម៉ូតូកែច្នៃបំពង់សុីមាំងចំនួន ០១គ្រឿង, រថយន្តគ្មានប័ណ្ណបើកបរចំនួន ០៨គ្រឿង និងរថយន្តប័ណ្ណបើកបរហួសសុពលភាពចំនួន ០១គ្រឿង»។