យប់ថ្ងៃទី២៥ នៃការរឹតបន្តឹងច្បាប់ចរាចរណ៍ផ្លូវគោក និងត្រួតពិនិត្យជាតិអាល់កុល សមត្ថកិច្ចឃាត់យានយន្តល្មើស ៧០គ្រឿង
ភ្នំពេញ៖ លោកវរសេនីយ៍ឯក សំ វិច្ឆិកា អ្នកនាំពាក្យស្នងការនគរបាលរាជធានីភ្នំពេញ បានឱ្យដឹងថា នៅយប់ថ្ងៃទី២៥ គឺយប់ថ្ងៃទី១៨ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៤នេះ ការអនុវត្តរឹតបន្តឹងច្បាប់ចរាចរណ៍ផ្លូវគោក និងត្រួតពិនិត្យជាតិអាល់កុល សមត្ថកិច្ចឃាត់យានយន្តល្មើស ចំនួន ៧៩គ្រឿង ក្នុងនោះរថយន្តចំនួន ២២គ្រឿង និងម៉ូតូចំនួន ៤៨គ្រឿង។
លោកវរសេនីយ៍ឯក សំ វិច្ឆិកា បានបញ្ជាក់ថា «នៅយប់ថ្ងៃទី១៨ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៤ តាមបណ្តាអធិការដ្ឋាននគរបាលខណ្ឌ បានចុះអនុវត្តរឹតបន្តឹងច្បាប់ចរាចរណ៍ផ្លូវគោក និងត្រួតពិនិត្យជាតិអាល់កុល ឃាត់យានយន្តល្មើស ចំនួន ៧០គ្រឿង (រថយន្តចំនួន ២២គ្រឿង, ម៉ូតូចំនួន ៤៨គ្រឿង) ដែលក្នុងនោះរួមមាន៖ ល្មើសជាតិស្រវឹងចំនួន ៤៣គ្រឿង កម្រិត ០.២៥ – ០.៣៩ mg/L ចំនួន ២១គ្រឿង អ្នកបើកបរម៉ូតូចំនួន ១៣នាក់ អ្នកបើកបររថយន្តចំនួន ០៨នាក់ ដោយឡែក កម្រិត ០.៤០ mg/L ឡើងចំនួន ២២គ្រឿង ក្នុងនោះមាន អ្នកបើកបរម៉ូតូចំនួន ១៣នាក់ និងអ្នកបើកបររថយន្តចំនួន ០៩នាក់ ចំពោះបទល្មើសផ្សេងៗចំនួន ២៧គ្រឿង ក្នុងនោះអត់ពាក់មួកសុវត្ថិភាពចំនួន ២២គ្រឿង និង រថយន្តគ្មានប័ណ្ណបើកបរចំនួន ០៥គ្រឿង»។