ប្រជាពលរដ្ឋ ក្រីក្រចំនួន៤០គ្រួសារ នៅឃុំដងកាំបិត បានទទួលអំណោយសម្តេច ធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោកជំទាវ
ភ្នំពេញ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី២០ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៤ ឯកឧត្តម សោម ស៊ុន អនុប្រធាន ក្រុមការងាររបស់រាជរដ្ឋាភិបាលចុះមូលដ្ឋានស្រុក និងជាប្រធានក្រុមការងាររបស់រាជរដ្ឋាភិបាលចុះមូលដ្ឋានឃុំដងកាំបិត ស្រុកសណ្ដាន់ខេត្តកំពង់ធំ បានដឹកនាំសហការី ទៅស្វែងយល់អំពីស្ថានភាពទឹកជំនន់ ក្នុងភូមិសាស្ត្រ ឃុំដងកាំបិត និងបានសំណេះសំណាលសាកសួរសុខទុក្ខ ព្រមទាំងនាំយកអំណោយសម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និងលោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ទៅឧបត្ថម្ភជូន ប្រជាពលរដ្ឋ ក្រីក្រចំនួន៤០គ្រួសារដែលពិធីនេះប្រព្រឹត្ត ទៅ នៅក្នុងបរិវេណវត្តស្រែ វាលខាងកេីត ឃុំ ដងកាំបិត ស្រុកសណ្តាន់ ។
ឯកឧត្តម សោម ស៊ុន បានពាំនាំនូវការផ្តាំផ្ញើសាកសួរសុខទុក្ខពីសំណាក់សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោកជំទាវ ព្រមទាំងឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ ម៉ៅ សុផាន់ ប្រធាន ក្រុមការងាររបស់ រាជរដ្ឋាភិបាល ចុះមូលដ្ឋានស្រុកសណ្តាន់ ដែល ក្នុងរដូវវស្សារយពេលប៉ុន្មានថ្ងៃកន្លងមកនេះ មានភ្លៀងធ្លាក់ជាបន្តបន្ទាប់នៅ ក្នុង ភូមិ សាស្ត្រខេត្តព្រះព្រះវិហារ និងខេត្តកំពង់ធំ យេីង ដែល អាចបង្ករហានីភ័យ ដោយ ជំនន់ ទឹកភ្លៀង។ដូច្នេះសម្តេចធិបតី ឯកឧត្ដម ប្រធានក្រុមការងារ និងឯកអភិបាលខេត្ត លោកបានផ្តាំផ្ញើដល់បងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋ ទាំងអស់ដែលកំពុងរស់នៅតាមមាត់ស្ទឹង ត្រូវមានការប្រុងប្រយ័ត្នឲ្យបានខ្ពស់ជៀងវាងគ្រោះថ្នាក់ដោយយថាហេតុផ្សេងៗ ដោយ ត្រូវ ថែរក្សាសុខភាពរៀបចំ ទីកន្លែង រស់ នៅឲ្យបានល្អហូបស្អាតពិសារទឹកឆ្អិន ពិសេសត្រូវប្រុងប្រយ័ត្នក្មេងៗ និងបានជូនពរល់បងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋទាំងអស់ ដែលរស់នៅតាមមាត់ស្ទឹង សូមទទួលបានសុខសុវត្ថិភាព ជៀងផុតពីជំងឺតម្កាត់ផ្សេងៗ និងមានសេចក្តីសុខចម្រើនគ្រប់ៗក្រុមគ្រួសារ។
នៅក្នុងឱកាសនេះ ឯកឧត្តម សោម ស៊ុន បាននាំយកនូវអំណោយនូវ អំណោយមនុុស្សធម៌ដ៍ថ្លថ្លារបស់សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និងលោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ឧបត្ថម្ភជូនប្រជាពលរដ្ឋក្រីក្រ ដែល កំពុងមានជីវភាពលំបាកខ្វះខាតប្រចាំថ្ងៃ ចំនួន៤០គ្រួសារ ដោយក្នុងមួយគ្រួសារទទួលបាន នូវអង្ករ មីជាតិ ទឹកត្រី និងត្រីខកំប៉ុងផងដែរ។
លោក លន់ យ៉េន ប្រធានក្រុមប្រឹក្សា ឃុំ ដងកាំបិតស្រុកសណ្តាន់ បានគោពថ្លែង អំណ អំណរគុណ ដ៍ជ្រាលជ្រៅជាទីបំផុតចំពោះសម្តេចធិបតី និងលោក ជំទាវ ព្រមទាំង ឯកឧត្តម សោម ស៊ុន ប្រធានក្រុម ការងារ រាជរដ្ឋាភិបាលចុះមូលដ្ឋានឃុំ ដងកាំបិត ដែលតែងតែបានយកចិត្តទុកដាក់គិតគូរ ជួយដោះស្រាយការលំបាកគ្រប់បែបយ៉ាង ជូនដល់ប្រជាពលរដ្ឋ ព្រះសង្ឃនិងក្រុមគ្រួសារ អតីតយុទ្ឋជន នៅឃុំដងកាំបិត ស្រុកសណ្តាន់ ខេត្តកំពង់ធំ និងបានសូមគោរព ជូនពរសម្ដេចលោកជំទាវ ឯកឧត្ដមលោក លោកស្រីទាំងអស់សូមទទួលបាននូវពុទ្ធពរ ទាំងបួនប្រការកុំបីឃ្លៀងឃ្លាតឡើយ ៕