សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ផ្ដល់ម៉ូតូ ១៤គ្រឿង និងសាំង ១ពាន់លីត្រ ដល់កងកម្លាំងចម្រុះបំពេញភារកិច្ចការពារទប់ស្កាត់ និងបង្ក្រាបបទល្មើសធនធានធម្មជាតិនៅខេត្តកំពង់ធំ
ភ្នំពេញ៖ ឧត្តមសេនីយ៍ទោ សោម ស៊ុន មេបញ្ជាការ​តំបន់ប្រតិបត្តិការសឹករង អនុប្រធានអចិន្ត្រៃយ៍គណៈកម្មការការពារទប់ស្កាត់ និងបង្ក្រាបបទល្មើសធនធានធម្មជាតិខេត្តកំពង់ធំ តំណាងឯកឧត្តម នួន ផារ័ត្ន អភិបាលខេត្ត ប្រធានគណៈបញ្ជាការឯកភាពរដ្ឋបាលខេត្តកំពង់ធំ នៅថ្ងៃទី២៤ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៤​ បានជួបសំណេះសំណាល ប្រគល់​ភារកិច្ច​ និងប្រគល់ម៉ូតូ ប្រេងឥន្ធនៈ​ ដែល​ជាអំណោយរបស់​សម្តេច​មហា​បវរ​ធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត​ នាយករដ្ឋមន្ត្រី​នៃ​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​ ជូនដល់កងកម្លាំងចម្រុះនៅទី​បញ្ជាការ​ស្រាល​ទាំង​៧​ ក្នុង​ចំណោម​ទីបញ្ជការ​ស្រាល​ទាំង​១៤គោលដៅ​ ដេីម្បី​បន្តធ្វើសកម្មភាព ក្នុងការការពារទប់ស្កាត់ និងបង្ក្រាបបទល្មើសធនធានធម្មជាតិនៅក្នុងភូមិសាស្ត្រប៉ែក​ខាង​លេីនៃខេត្ត​ ។ ដែល​ពិធីនេះ​ប្រព្រឹត្ត​ទៅ​នៅ​ទីបញ្ជការ​តំបន់​ប្រតិបត្តិការ​សឹក​រងកំពង់ធំ​ ។
ឧត្តមសេនីយ៍ទោ សោម ស៊ុន បានសូមគោរពថ្លែងអំណរគុណដ៏ជ្រាលជ្រៅជាទីបំផុតចំពោះសម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ដែល​បាន​ផ្ដល់​ប្រេង​សាំង​ ១,០០០​ លីត្រ​ តាម​រយៈ​ឯកឧត្តមនាយឧត្តមសេនីយ៍ ម៉ៅ សុផាន់ មេបញ្ជាការកងទ័ពជើងគោក និងម៉ូតូ​ ចំនួន​ ១៤​ គ្រឿង​តាម​រយៈ​ឯកឧត្តម នួន ផារ័ត្ន អភិបាលខេត្តកំពង់ធំ ​ប្រគល់​ជូន​កងកម្លាំង​ចម្រុះ​ នៅ​ទីបញ្ជការ​ស្រាល​ទាំង​៧​ នៅប៉ែក​ខាង​លើ​ភូមិ​សាស្ត្រ​ខេត្ត​ ក្នុង​ចំណោម​ទីបញ្ជាការ​ស្រាល​ទាំង​១៤ ដែល​មាន​ភារកិច្ច​គ្រប់​គ្រង​ការ​ពារ​ ទប់ស្កាត់ និង​បង្រាប​បទ​ល្មើស​ធនធាន​ធម្មជាតិ​នៅ​ក្នុងខេត្ត​កំពង់ធំ​ ដេីម្បី​បន្ត​សកម្មភាព​ក្នុង​ភារកិច្ច​របស់ខ្លួន​ ឲ្យ​ទទួលលទ្ធផលល្អ​ និង​មាន​ប្រសិទ្ធភាព​។
ឧត្តមសេនីយ៍ទោ សោម ស៊ុន បានប្រគល់ភារកិច្ចជូនដល់កងកម្លាំងចម្រុះទាំងអស់ ដែលរួមមានកងកម្លាំងប្រដាប់អាវុធទាំងបី មន្ត្រីស្ថាប័នបរិស្ថាន និងរដ្ឋបាលព្រៃឈើ ត្រូវបន្តរួមគ្នាមិនដកថយឡើយ ដោយត្រូវការពារទប់ស្កាត់មិនឲ្យមានការកាប់ទន្ទ្រានព្រៃឈើជាថ្មីជាដាច់ខាត​ ។ ដោយ​ឡែក​ផ្ទៃ​ដី​ដែល​ក្រុម​ជនល្មើស​លួច​កាប់​ទន្ទ្រាន​និងត្រូវបានដកហូតកន្លងមក ត្រូវរក្សាការពារឲ្យបានល្អមិនឲ្យមានការបាត់បង់ ដើម្បីមានវិធានការដាំស្ដារព្រៃឈេីឡើងវិញបន្ថែមទៀត បន្ទាប់ពី​នៅ​ពេល​ថ្មី​ៗ​នេះ​ក្រោម​ការ​ដឹកនាំ​របស់​ឯកឧត្ដម​នួន​ ផារ័ត្ន​ អភិបាល​ខេត្ត​ យើងបានដាំកូនឈេីចំនួនជាង២ម៉ឺនដើម រួចមកហើយ ។
ឧត្តមសេនីយ៍ទោ សោម ស៊ុន បានណែនាំដល់កងកម្លាំងចម្រុះ​ និង​ស្ថាប័ន​ជំនាញ​ពាក់ព័ន្ធ​ទាំងអស់ រួម​ជាមួយ​អាជ្ញាធរ​ដែនដី​គ្រប់​លំដាប់​ថ្នាក់​ ត្រូវសាមគ្គីសហការគ្នាឲ្យបានល្អ ដោយត្រូវអនុវត្តឱ្យបានម៉ឺងម៉ាត់តាមលិខិតបទដ្ឋាននានា និងវិធានការច្បាប់ជាធរមានចំពោះជនល្មើសទាំងឡាយណា ដែលនៅ​តែ​រឹង​រូសក្នុង​ការ​បំផ្លិចបំផ្លាញ​ធនធាន​ធម្មជាតិ​ ដោយ​ត្រូវ​អនុវត្តន៍​តាម​និតិវធី​ច្បាប់ ដោយគ្មានការលើកលែងឡើយ ៕