ស្នងការ​ខេត្តកោះកុង ណែនាំ​ឲ្យកងកម្លាំង​មាន​ការ​ប្រុងប្រយ័ត្ន​ ចំពោះការ​ជួញដូរ​គ្រឿងញៀន​ និង​ជួញដូរ​មនុស្ស​ខុស​ច្បាប់​ តាមខ្សែរបន្ទាត់ព្រំដែន
ភ្នំពេញ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី២ ខែ​កុម្ភៈ​ ឆ្នាំ​២០២៥នេះ លោក​ឧត្ដមសេនីយ៍​ទោ​ គង់​ មនោ​ ស្នងការ​នគរបាល​ខេត្តកោះកុង​​ បាន​ដឹកនាំ​លោក​ស្នងការ​រងចំនួន​ ០៣​រូប​​ អញ្ជើញ​ចុះ​ទៅ​ជួប​សំណេះសំណាល​ ​សួរ​សុខ​ទុក្ខ​ និង​នាំ​យក​នូវ​ភេសជ្ជៈ​​គ្រឿង​ឧបភោគ​បរិភោគ​ និង​ថវិការ​​មួយ​ចំនួន​ ចែក​ជូន​ដល់​ កងកម្លាំង​វរសេនាតូច​នគរបាល​ការពារ​ព្រំដែន​គោក​លេខ​៨២៧ ដល់តាម​ប៉ុស្តិ៍​ ជាប់​ខ្សែរ​បន្ទាត់​ព្រំដែន​កម្ពុជា​-ថៃ​​។
ឆ្លៀត​ក្នុង​ឱកាស​នេះ​ដែរ​ លោក​ឧត្ដមសេនីយ៍​ទោ​ ស្នងការ​ បានមានប្រសាសន៍ផ្តាំផ្ញើ ផ្សព្វផ្សាយបទបញ្ជាសភាពការណ៍ថ្មី​ ដល់កងម្លាំង​ ជា​ពិសេស​ណែនាំ​ឲ្យ​មាន​ការ​ប្រុងប្រយ័ត្ន​ ចំពោះការ​ជួញដូរ​គ្រឿងញៀន​ និង​ជួញដូរ​មនុស្ស​ខុស​ច្បាប់​ តាមខ្សែរបន្ទាត់ព្រំដែន​ និង​ធ្វើការ​ផ្សព្វផ្សាយ​ដល់​ប្រជាពលរដ្ឋ​នាំ​គ្នា​ បង្ការ​ទប់ស្កាត់​កុំ​ឲ្យមាន​ភ្លេីង​ឆេះព្រៃ ៕