កម្មវិធីផ្លាស់ប្តូរអ្នកសារព័ត៌មានចិន-ជប៉ុន-កូរ៉េខាងត្បូង ឆ្នាំ២០២៥ ត្រូវបានបញ្ចប់
សេអ៊ូល៖ កម្មវិធីផ្លាស់ប្តូរអ្នកសារព័ត៌មានត្រីភាគីលើកទី៩ ក្នុងចំណោមប្រទេសចិន ជប៉ុន និងសាធារណរដ្ឋកូរ៉េ ដែលរៀបចំដោយលេខាធិការដ្ឋានសហប្រតិបត្តិការត្រីភាគី (TCS) ដែលមានមូលដ្ឋាននៅទីក្រុងសេអ៊ូល បានបិទបញ្ចប់កាលពីថ្ងៃសៅរ៍។
កម្មវិធីនេះត្រូវបានប្រារព្ធឡើងជារៀងរាល់ឆ្នាំដើម្បីធ្វើឱ្យការយល់ដឹងស៊ីជម្រៅអំពីកិច្ចសហប្រតិបត្តិការត្រីភាគី និងស្វែងរកទិសដៅនាពេលអនាគតសម្រាប់កិច្ចសហប្រតិបត្តិការក្នុងចំណោមប្រទេសទាំងបី។
កម្មវិធីឆ្នាំនេះផ្តោតលើប្រធានបទ «កិច្ចសហប្រតិបត្តិការត្រីភាគី៖ ឆ្ពោះទៅអនាគតរួមគ្នា»។ គណៈប្រតិភូដឹកនាំដោយអគ្គលេខាធិការរង TCS លោក Zushi Shuji ។
នៅពេលថ្លែងសុន្ទរកថាក្នុងពិធីបិទ អគ្គលេខាធិកា TCS លោក Lee Hee-sup បានសង្កត់ធ្ងន់ថា អ្នកសារព័ត៌មានកាន់អំណាចក្នុងការបិទចន្លោះប្រហោង និងរំលេចនូវសេចក្តីប្រាថ្នារួម និងវប្បធម៌នៃប្រទេសទាំងបី។
លោកបានកត់សម្គាល់ថា ប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយបានដើរតួនាទីយ៉ាងសំខាន់ក្នុងការជំរុញការជឿទុកចិត្តគ្នា និងកិច្ចសហប្រតិបត្តិការ។
លោក Lee បានបន្ថែមថា រឿងរ៉ាវដែលអ្នកបង្កើតចេញពីបទពិសោធន៍នេះ នឹងត្រូវបានប្រាប់ទៅកាន់សាធារណៈជន ដូច្នេះហើយទើបរួមចំណែកក្នុងការបង្កើតអនាគតនៃកិច្ចសហប្រតិបត្តិការត្រីភាគី។
ក្នុងអំឡុងពេលស្នាក់នៅរយៈពេលមួយសប្តាហ៍នៅទីក្រុងប៉េកាំង តូក្យូ និងសេអ៊ូល អ្នកសារព័ត៌មានចំនួន ១២នាក់បានពិភាក្សា កិច្ចសម្ភាសន៍រួមគ្នា និងការផ្លាស់ប្តូរវប្បធម៌ ដើម្បីបង្កើនការយល់ដឹងគ្នាទៅវិញទៅមក និងធ្វើឱ្យកិច្ចសហប្រតិបត្តិការផ្នែកសារព័ត៌មានកាន់តែស៊ីជម្រៅ។