ប៉ូលិសចល័តប្រើដ្រូន និងឆ្កែ K៩ ដើម្បីស្វែងរកអ្នកនៅរស់នៅក្រោមអគារបាក់រលំ ស្វែងរកសញ្ញានៃជីវិត
បាងកក៖ងៃនេះ (២៨ មីនា) លោកឧត្តមសេនីយ៍ឯក Siam Boonsom ស្នងការនៃការិយាល័យប៉ូលីស Metropolitan (MPB) បានចុះត្រួតពិនិត្យអគារមួយនៅក្នុងគម្រោងសាងសង់នៃការិយាល័យសវនកម្មថ្មី (OAG) នៅ Chatuchak ដែលកំពុងសាងសង់ និងដួលរលំដោយសារតែការរញ្ជួយដី។
ប៉ូល ឧត្តមសេនីយ សៀម បញ្ជាក់ថា សូមមកតាមដានព័ត៌មានអ្នកបាត់ខ្លួនដែលបច្ចុប្បន្នកំពុងត្រូវបានបញ្ជាក់ ហើយក្រុមជួយសង្គ្រោះកំពុងពន្លឿនដំណើរការនេះ។ មន្រ្តីប៉ូលីសបានដាក់ពង្រាយយន្តហោះគ្មានមនុស្សបើកដែលចាប់កំដៅ។ ដើម្បីពិនិត្យសញ្ញាសំខាន់ៗ ដើម្បីដឹងថាមាននរណាម្នាក់នៅមានជីវិតឬអត់ នេះជាចេតនាចម្បងរបស់ក្រុមសង្គ្រោះដើម្បីពន្លឿនការសង្គ្រោះជីវិតមនុស្សជាមុនសិន។ គេក៏មានឆ្កែ K៩ មកជួយដកក្លិនដែរបើចំណុចណាមានសញ្ញាសំខាន់នឹងមកជួយភ្លាម។
សូមបញ្ជាក់ថា សញ្ញាសំខាន់ៗត្រូវបានរកឃើញ ហើយមានការសន្ទនា។ ប៉ុន្តែគេនៅតែមិនអាចជួយគាត់បាន។ ចំនួនពិតប្រាកដមិនទាន់ដឹងនៅឡើយទេ។ ហើយប្រសិនបើទុកយូរជាងនេះ វានឹងពិបាកក្នុងការជួយ។
តាមការប៉ាន់ស្មានថា នៅមានមនុស្សជាច្រើនទៀតនៅមានជីវិត។
យើងត្រូវតែស្វែងរកអ្នកនៅរស់រានមានជីវិតជាបន្ទាន់តាមដែលអាចធ្វើទៅបាន។ ព្រោះគេបារម្ភថាបើវារលំវានឹងកម្ទេចមនុស្សដែលនៅរស់នៅខាងក្នុង។