វីរបុរសជើងបួនគឺជាកម្លាំងដ៏សំខាន់មួយផ្សេងទៀតក្នុងការស្វែងរកមនុស្សបាត់ខ្លួននៅក្នុងអគារដែលដួលរលំបន្ទាប់ពីការរញ្ជួយដីដ៏ធំមួយ!
បាងកក៖ហេតុការណ៍បាក់រលំអគារការិយាល័យសវនកម្ម លើផ្លូវកំផែងផេត២ បណ្ដាលមកពីការរញ្ជួយដីនៅវេលាម៉ោង១ និង២០នាទីរសៀល បណ្តាលឲ្យកម្មករសំណង់ស្លាប់ និងបាត់ខ្លួនជាច្រើននាក់។
ក្រោយពេលកើតហេតុ និងការវាយតម្លៃជាជំហានដំបូងពីភាគីពាក់ព័ន្ធគេបានរកឃើញកន្លែងបាក់ស្រុតចុះត្រួតពិនិត្យ ។ ក្រុមអ្នកជួយសង្គ្រោះកំពុងស្វែងរកអ្នកនៅរស់ដោយអស់ពីកម្លាំងរបស់ពួកគេ។
កងកម្លាំងសំខាន់មួយនៅក្នុងបេសកកម្មនេះគឺសត្វឆ្កែប៉ូលីស K៩ មកពីផ្នែកល្បាត និងប្រតិបត្តិការពិសេសទី ១៩១ និងក្រុមឆ្កែជួយសង្គ្រោះ K៩ USAR THAILAND ដែលបានទទួលការបណ្តុះបណ្តាលយ៉ាងល្អក្នុងការស្វែងរកអ្នកបាត់ខ្លួននៅក្នុងតំបន់គ្រោះមហន្តរាយ។ ជាមួយនឹងក្លិនដ៏ល្អឥតខ្ចោះ ក្រុមឆ្កែពិសេសនេះអាចហិតក្លិន និងស្វែងរកមនុស្សដែលជាប់នៅក្រោមគំនរបាក់បែក។
ក្នុងបេសកកម្មនេះ ក្រុមឆ្កែបានបំពេញភារកិច្ចយ៉ាងសកម្មនិងមានប្រសិទ្ធភាពក្នុងការជួយស្វែងរកនិងស្វែងរកអ្នកបាត់ខ្លួនជាច្រើននាក់ដើម្បីឱ្យអ្នកជួយសង្គ្រោះអាចផ្តល់ជំនួយបានលឿន។
ទោះជាយ៉ាងណាក៏ដោយ ក្រុមឆ្កែនឹងមានវេនធ្វើបេសកកម្ម ដើម្បីកាត់បន្ថយភាពអស់កម្លាំង និងជួយផ្សព្វផ្សាយ។ តំបន់ស្វែងរកអំឡុងពេលសម្រាក អ្នកថែទាំនឹងនៅនឹងដៃ ផ្តល់ទឹក និងអាហារសម្រាប់ការថែទាំយ៉ាងជិតស្និទ្ធ។